Proslava Dana Županije Zapadnohercegovačke i HZHB

14. 11. 2018

Danas je u Širokom Brijegu proslavljen Dan Županije Zapadnohercegovačke i Dan Hrvatske zajednice Herceg Bosne.

Nakon polaganja vijenaca na Trgu žrtava rata u širokobriješkom kinu Borak uslijedila je i svečana sjednica Skupštine Županije Zapadnohercegovačke.

Na ceremoniji obilježavanja našli su se hrvatski predstavnici sa svih razina vlasti. Ispred Općine Posušje obilježavanju su nazočili predsjednik Općinskog vijeća Ivan Lončar i načelnik Branko Bago.

U izjavi za medije predsjednik Vlade ŽZH Zdenko Ćosić govorio je o važnosti obilježavanja ovog dana i težnjama hrvatskog naroda za potpunom jednakopravnošću u BiH što još uvijek nije na djelu. Što se tiče sastava nove vlasti u županiji, Čosić je rekao da je sazvana odnosno zakazana sjednica na kojoj bi trebali biti novi zastupnici u Skupštini te da će se na njoj vjerojatno predložiti novi mandatar Vlade.

– A kako je radila dosadašnja Vlada rekli su birači na izborima time da je HDZ BiH dobio tri mandata više u odnosu na prošle izbore što samo po sebi govori o tim stvarima- dodao je Ćosić na kraju svoje izjave.

abcportal/opcina-posusje.ba