Održana 11. sjednica Općinskog vijeća općine Posušje

29. 09. 2017

Sjednica je otvorena vijećničkim pitanjima, uglavnom vezanim za infrastrukturu i prijevoz đaka. Tako ističemo upit vezano za nepregledno križanje u Vukovarskoj ulici prema Busarima. Načelnik je odgovorio kako je u tijeku izrada projekta kojim bi se izvršila rekonstrukcija.

Nadalje, vijećnike je zanimala mogućnost uvođenja novih autobusnih linija za učenike. Odgovoreno im je kako je u planu žurno osnivanje povjerenstva koje će revidirati postojeće linije i razmotriti uvođenje novih.

Usvojena su izviješća o radu osnovnih osnovnih i srednjih škola za školsku godinu 2016./17. s područja naše općine, Izviješće o radu JP Vodovod za proteklu godinu, a razmatrana su izviješća o izvršenju proračuna općine za prvu polovicu 2017., kao i o ostvarenju Programa rada OV-a također u proteklih pola godine.

Razmatrana je i informacija o radu lovačkih društava te ribolovnog društva.

Usvojene su i sljedeće točke vezane uz regulacijske planove:

• Prijedlog Odluke o pristupanju izradi izmjene i dopune regulacijskog plana Posušje (Nova osnovna škola-Astorija)
  • Prijedlog Odluke o pristupanju izradi izmjene i dopune regulacijskog plana Posušje (Zagrebačka ulica-Kapetanići)
  • Prijedlog Odluke o usvajanju regulacijskog plana Rakitno-Vrpolje (Mandžuša)
  • Prijedlog Odluke o usvajanju regulacijskog plana Rakitno-Donja Sutina
  • Prijedlog Odluke o usvajanju regulacijskog plana Ričina (Rudežine)
  • Prijedlog Odluke o usvajanju izmjene i dopune regulacijskog plana „Vinjanski dom“ (Vokel)
  • Prijedlog Odluke o usvajanju regulacijskog plana Osoje (Brižine-karting)