Obavijest o postavljanju promidžbenih plakata političkih stranaka u predizborno vrijeme

17. 09. 2018

Imajući u vidu nadolazeće Opće izbore koji će se održati 07.10.2018. godine, te provođenje kampanja za iste od strane Stranki koje su registrirane za izborni proces, obavještavamo Vas da je zabranjeno postavljati promidžbene ploče, panoe, zastave, transparente, oglase, plakate i sl. na javne površine bez prethodno ishođenog odobrenja od Službe za imovinsko – pravne, geodetske poslove, katastar, prostorno uređenje i zaštitu okoliša općine Posušje, Odsjek za prostorno uređenje i zaštitu okoliša.

Postavljanje promidžbenih ploča, panoa, zastava, transparenata, oglasa, plakata i sl.  regulirano je od članka 24. do članka 34.  Odluke o komunalnom redu („Službeni glasnik općine Posušje“, broj: 8/05), a svako samoinicijativno postavljanje promidžbenih ploča, panoa, zastava, transparenata, oglasa, plakata i sl. podliježe sankcijama koje su regulirane člankom 139.  Odluke o komunalnom redu („Službeni glasnik općine Posušje“, broj: 8/05).

Svi bespravno postavljeni promidžbeni, panoi, ploče, zastave, transparenti, oglasi, plakati i sl. bit će uklonjeni, a troškove uklanjanja plakata i sl. i čišćenje mjesta na kojima nisu smjeli biti postavljeni, snosi organizator onoga što se na plakatima i sl. oglašava.

Molimo Vas da uvažite ovu obavijest!

S poštovanjem,

Odjel za inspekcijske poslove  Općine Posušje