Nenadić u posljednjim sekundama donio pobjedu Posušju

15. 10. 2018

Veliku pobjedu ostvarili su danas nogometaši HŠK Posušja u okviru 8. kola Druge lige FBiH – Jug. U dramatičnom derbiju su na Mokrom Docu slavili protiv Brotnja rezultatom 2:1.

Gosti su poveli golom Marija Miličevića na samom početku nakon udarca iz kuta u kojem se kapetan gostiju najbolje snašao. Do odmora domaćin je imao jalovu inicijativu uz dvije poluprilike koje su zapucali Glavina i Dumančić. Dok su gosti prijetili “svijećama” na koje je obrana Posušja u nekoliko navrata nesmotreno reagirala. Srećom bez posljedica.

U drugom dijelu Slišković u igru uvodi Dominika Begića i Filipa Nenadića zahvaljujući kojima igra domaćih postaje znatno okomitija, agresivnija i konkretnija. Preokret je najavio upravo Begić golom u 60. minuti. Glavina je nabacio iz kornera a ovog puta se Begić najbolje snalazi u kaznenom prostoru gostiju te pogađa za izjednačenje.

Gol je “plavo-bijelima” dao vjetar u leđa te su krenuli po puni plijen. Zato je dosta prostora ostalo pozadi. Brotnjo je imalo dvije odlične prilike preko kontre ali se u oba navrata iskazao vratar Marko Galić.

U trenutku kada se čekao posljednji sučev zvižduk, junior Nenadić je u posljednjoj od tri minute sudačke nadoknade pogodio za veliku pobjedu posuške ekipe na oduševljenje oko 300-tinjak gledatelja. I ovaj put asistent je bio Glavina.

Ovom pobjedom Posušje je učvrstilo vodeću poziciji na ljestvici s 22 boda, četiri više od drugoplasiranog Klisa.