POSUŠKI GRADAC: Svečanost primanja u Framu

07. 03. 2017

Od vremena kada je u našoj župi zaživjela Frama (Franjevačka mladež) svečanost primanja u Framu, prva obećanja i produženja obećanja su na 1. nedjelju Korizme.

Tako je ostalo do danas. Ove godine bratstvo je brojnije za 21 novog člana. Svoja prva obećanja dalo je 7 članova, a 12 članova je produžilo svoja obećanja. Od početka ove godine 15-ak mladih se pripravlja za ulazak u bratstvo.

Na sastanke bratstva dolaze povremeno i nekadašnji članovi Frame te jedan dio koji nije produžio obećanja a osjećaju se vezanima uz bratstvo.

Sv. misu i obrede primanja i obećanja predvodio je fra Antonio Šakota, područni asistent Frame za Hercegovinu. U koncelebraciji su bila još petorica fratara, duhovnih asistenata. Za liturgijsko pjevanje pobrinuli su se framaši iz Međugorja.

Neka Gospodin svima udijeli svoj mir i članovima bratstva ustrajnost!

Izvor: posuski-gradac.com